תלבושות ריקוד

בגדי אימון לבנים:

חולצה שחורה ומכנסיים. חשוב: מכנסיים המתאימים לריקודים- ללא כיסים. המכנסיים צריכים לשבת הדוק על המותניים, ללא חגורה. המכנסיים לא צריכים להגביל תנועות כמו שפגט וחצי שפגט, ללא קשר ליכולת לבצע את התרגיל. שרוול ישר. לפעמים התפר צריך להיות כמו במכנס טייץ. כדי שהשרוול לא יעלה במהלך הריקוד, השרוול מוחזק מלמטה באמצעות גומייה. הגומייה נמצאת מעל הנעליים. החולצה בצבע שחור ועם שרוולים ארוכים. כדאי לחפש חולצות עשויות מלייקרה. בקיץ, כמובן, אפשר ללבוש חולצות עם שרוולים קצרים. לא כדאי ללבוש גופיות ללא שרוולים וגופיות עם צבעים מגוונים.

 

 

 

 
בגדי אמון לבנות 

אצל הבנות החלק העליון יכול להיות בכל צורה, אך חייב לשבת על הגוף לפי המידה ובצורה מדוגמת, כדי לא להפריע לתנועה. במהלך הריקוד בן הזוג לא צריך לחשוש, כי חלק מהלבוש עלול להיקרע, כך שהביגוד הנשי צריך להיות פרקטי. לאימונים נוח ללבוש בגד גוף, טופיק או חולצה לפי המידה המדויקת. בנות צריכות ללבוש חצאיות, אשר לא מגבילות את התנעות. רצוי ללבוש חצאית ארוכה לשיעורי סטנדרט וחצאית קצרה ללימודי ריקודים לטיניים. שתי החצאיות לא אמורות להיות צמודות.


 

 

 

 

נעלי ריקודים

מומלץ מאוד לקנות נעלי ריקודים מיוחדים מימי השיעורים הראשונים. הנעלים הרגילות לא מתאימות, שכן אף יכולות להפריע לאימונים, נוכח הקשיחות וחוסר התאמה של הסוליה. נעלי ריקוד פותחו במיוחד כדי לאפשר תנועה על המשטח הפרקטי. יש לציין כי המחירים של נעלי ריקוד זולים בהשוואה למחירים של הנעליים הרגילות.

נעליים לריקוד סטנדרט.

נעלי גברים עם עקב קצר. נעלי נשים עם עקב קצר ( 4-6 ס"מ). במהלך האימונים עדיף להשתמש בנעלי אימון נשים סגורות, או בנעליי בד, לפי המידה המותאמת. נעלים אלה ימנעו סיכון לפציעה. נעלים העשויים מבד ,טובות להשתתפות בתחרויות, אך לא שימושיות לאימונים, שכן נשחקות מהר.

 

נעליים לריקודים לטיניים.

נעלי גברים עם עקב ארוך ( 3-5 ס"מ). נעלי נשים פתוחות עם עקב בינוני או ארוך ( 3-5 ס"מ). בריקוד לטיני דורכים על הרגליים לעתים רחוקות ולכן גם באימונים כדאי לנעול נעליים פתוחות, כדי שהרגליים יתרגלו לגובה העקב. הרקדנים המתיחים לא חייבים להשקיע ברכישת נעליים ממותגים, כיום קיים מבחר של הנעליים במחירים שונים. חשוב! אסור להשתמש בנעלי ריקוד כנעלי הליכה רגילות. כדאי לברר אצל המאמנים לגבי סוגי הנעליים והמקומות המתאימים בהם אפשר לקנות אותם.     

ריקוד מהנה!